Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: Carbonara » 03 lis 2015, 21:51

Cześć. Bank niestety odmówił mi kredytu na 20 000 zł... Czy da się w takiej sytuacji jeszcze coś zrobić? Co sądzicie np. o tych radach http://www.banki24.com.pl/bank-odrzucil-wniosek-o-kredyt-co-dalej/ ? Warto się według Was do nich stosować?
Za każdym razem, gdy zaczynasz od nowa, pomniejszasz to, co przeżyłeś wcześniej.
Carbonara
newbie
 
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2015, 22:56


Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: guziol » 05 lis 2015, 7:54

No nic nie możesz zrobić, jeśli bank odrzuca wniosek znaczy że jesteś w jego ocenie niewypłacalny. Możesz się od decyzji odwoływać ale na ogół nic to nie daje.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: guziol » 21 lis 2016, 12:35

no chyba w takim wypadku nic nie da się zrobić. To oznacza brak zdolności kredytowej.
Awatar użytkownika
guziol
junior fellow
 
Posty: 334
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:52

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: skontom » 25 sie 2017, 9:35

Spróbuj w innym banku. :P
Gdy wszedłem na blog bankowo finansowy https://opinierus.blogspot.com/ zauważyłem, że opisano wiele ciekawych produktów. Konta osobiste, rachunki oszczędnościowe i pożyczki.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2018, 22:59 przez skontom, łącznie zmieniany 1 raz.
skontom
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2016, 16:30

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: NatiSan » 10 gru 2017, 21:56

Ogólnie jeśli masz dobrą sytuacje kredytową to żaden bank nie powinien Tobie odmówić. Druga sprawa, że jeśli masz u nich konto też masz większe szanse na otrzymanie bo widzą ile np. Ci wpływa. Najlepsze konta możesz sobie sprawdzić gdzie są obecnie i np. miesiąc czy dwa przed chęcią wzięcia kredytu takie konto otworzyć.
NatiSan
newbie
 
Posty: 46
Rejestracja: 01 lip 2014, 20:00

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: morjanmorjanski » 06 sty 2019, 13:28

generalnie zostają jeszcze parabanki ale tutaj zalecam ostrożność i czytanie umów. Dodatkowo podejmujcie środki w momencie pewności spłaty ponieważ parabanki głownie zarabiają na tym, że się spóźniamy ze spłatą. Poczytajcie również o porównywarce http://pozyczka-online.info
morjanmorjanski
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2019, 13:19

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: farah557 » 09 sty 2019, 17:23

Dowiedz się u specjalisty a nie na forum. Ja zawsze w takich administracynych albo bankowych sprawach zawsze korzystam z pomocy radcy
Mogę ci polecić radcę prawnego w Poznaniu
farah557
greenhorn
 
Posty: 74
Rejestracja: 09 sty 2019, 17:18

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: pasetta » 13 sty 2019, 23:37

jedyna rada próbować w innym miejscu, mnie banki odmawiały a w Kredyt OK dostałam pożyczkę. dal nich byłam wypłacalna. Nawet za dużo formalności nie było, trochę większe odsetki ale najważniejsze było to by pieniądze otrzymać. i sensownie mnie obsłużono, na każde pytanie odpowiedź wyczerpująca.
pasetta
junior fellow
 
Posty: 227
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:43

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: PewnaKaska » 29 sty 2019, 20:10

Jestem nowa na tym forum i tak sobie czytam. Nie wiedziałam, że natknę się tutaj na tematy związane z finansami, a nie angielskim. Ale skoro już trafiłam, to się wypowiem. Głównie to mam nadzieję, że nie ma tutaj osób, które poważnie myślą o wzięciu pożyczki, jak dostaną odmowę ze swojego banku. Te chwilówki to jest duże ryzyko wpadnięcia w zadłużenie, które będzie nie do spłaty dla osoby mającej zwykłą pensję. Osobiście znam przykład osoby, która wpadła w spiralę zadłużenia i do dzisiaj nie może tego spłacić, nawet pracując za granicą. Pomoc radcy prawnego jak ktoś wyżej napisał jest wskazana, ale to w ostateczności jak już nie wiemy co robić. Zanim weźmiemy chwilówkę to radze najpierw na ten temat poczytać. Jest parę źródeł, które dobrze opisują ryzyko związane z pożyczkami i kredytami np. Vademecum Pożyczkobiorcy. Myślę, że warto rozważać takie rozwiązania jako ostateczność. Czasami warto zapytać kogoś bliskiego co sądzi na temat umowy, którą mamy podpisać. Wiele osób, które mają problemy z pożyczkami pewnie nie konsultowały swojej decyzji z nikim. W trakcie zaciągania zobowiązania liczyły się tylko pieniądze.

Zatroskana Kaśka
PewnaKaska
newbie
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2019, 16:49

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: sadare33 » 17 lut 2019, 13:58

Moim zdaniem nie ma się co załamywać, jest wiele opcji na to aby dostać kredyt. Na przykład mój znajomy niedawno pożyczał pieniądze w AASA. Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem ich warunki i muszę wam powiedzieć, że moim zdaniem są one bardzo korzystne, więc z powodzeniem możecie sami sprawdzić jak szybko i łatwo możecie pożyczyć pieniądze od AASA na dowolny cel
sadare33
newbie
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:25

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: Wilkowo6 » 04 mar 2019, 18:16

Pozabankowe pożyczki przez internet
Jeśli bank nie chce nam udzielić kredytu, można zastanowić się nad alternatywnymi źródłami finansowania. Myślę tu o firmach pozabankowych i ich potyczkach przez internet np.: https://www.netpozyczka24.pl/pozyczki-przez-internet/ na uproszczonych warunkach aplikacji. Instytucje pozabankowe udzielają szybkich pożyczek całkowicie przez internet i można uzyskać zarówno szybkie chwilówki, jak i pożyczki ratalne...
Wilkowo6
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2019, 18:09

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: Wilkowo6 » 10 mar 2019, 14:12

Pożyczki ekspresowe przez internet - chwilówki online w 15 minut
Jeśli nasza osoba nie jest godna dla banku, który nie chce nam udzielić kredytu. Warto sprawdzić np. Pożyczki ekspresowe przez internet - chwilówki online w 15 minut https://www.netpozyczka24.pl/pozyczki-e ... -15-minut/ dowiemy się co to jest chwilówka w 15 minut i jak ją uzyskać.
Wilkowo6
newbie
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2019, 18:09

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: awesome25 » 31 paź 2019, 10:51

Jak bank odmówi kredytu to pozostaje skorzystanie z firmy pożyczkowej. Na http://eu-eu.eu/pozyczka-pozabankowa-a- ... e-roznice/ są wymienione różnice między kredytem a taką pożyczką, warto je sprawdzić.
awesome25
greenhorn
 
Posty: 82
Rejestracja: 22 lip 2014, 10:12

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: nankunding » 31 paź 2019, 12:44

Wydaje mi się, że powinnaś próbować w innych bankach. Lub udać się do radcy prawnego.
Awatar użytkownika
nankunding
newbie
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2019, 12:41


Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: monika49 » 29 lis 2020, 21:08

Czasem nie mając możliwości kredytowania w banku sięgamy po chwilówki i co rusz powiększamy zadłużenie. Problemy finansowe ma wielu Polaków, niestety nadal zbyt mało osób czy firm sięga po pomoc do takich kancelarii jak Lexa, na https://kancelarialexa.pl/ znajdziecie namiary. Oni po analizie wymyślą sposób oddłużenia i nie stracisz całego majątku
monika49
junior fellow
 
Posty: 232
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:33

Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: fetuz » 01 lut 2022, 19:12

Jakikolwiek kredyt wiąże się z koniecznością spłaty, oczywiście to też tyczy sie chwilówek. Z mojej strony polecam sprawdzić czym jestpożyczka oddłużeniowa w sytuacji kiedy zaczynają się problemy z terminową spłatą. Można w ten sposób uniknąć windykacji i dodatkowych kosztów
fetuz
junior fellow
 
Posty: 299
Rejestracja: 16 lut 2016, 0:32


Re: Co zrobić gdy bank odmówi kredytu?

Postautor: vlord » 31 maja 2022, 8:19

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
http://journallubricator.ruсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości